Nagyon rég írtam már blogtipp posztot, így most ezzel érkeznék. Ebben a bejegyzésben 5 bővítményt, azaz 5 wordpress plugin kerül bemutatásra, amelyek hasznosak lehetnek a webhelyünkön.
Először is azt szeretném leszögezni, hogy ezeket csak akkor találjuk meg, használhatjuk, ha saját wordpress oldalunk van, vagy egy tárhely/domain szolgáltatótól megvettük azt.
Na, de térjünk át a bővítményekre:
Több tízezer aktív WordPress-bővítmény van, amik közül válogathatunk, amik egyre fejlettebb funkciókkal bővülnek és naponta újabbakat fejlesztenek a WordPress tervezői és fejlesztői világszerte.
Mivel a WordPress nyílt forráskódú, bárki létrehozhat és eladhat bővítményt, vagy ingyenesen elérhetővé teheti azt. A sok lehetőség mellett nehéz lehet kiválasztani, hogy mely bővítmények a legjobbak számunkra. Ebben szeretnék most segíteni.
1. All In One WP Security
Egy mindenre is kiterjedő védelem. Több funkcióval rendelkezik, tűzfalat és védelmet nyújt a hackelés, a rosszindulatú programok és a vírusok ellen. Rengeteg beállítási lehetőség van hozzá. Az alap beállítások is jók, de erősebb védelem esetén egy kicsit érteni is kell hozzá.
2. Yoast SEO
A Yoast SEO egy WordPress SEO beépülő modul, amely segít a weboldalunk minden aspektusának optimalizálásában a kereshetőség érdekében.
A Yoast automatikusan minősíti a tartalmat a kulcsszavakhoz és a metaadatokhoz, és felcímkézi a javítandó területeket. Mindenben segít, amiben tud és a kezelése is roppant egyszerű.
3. Classic widget
Szerintem mindenképpen érdemes lecserélni a beépített bejegyzés szerkesztő modult, mert kegyetlenül irányíthatatlan, vagyis én úgy gondolom. Világ életemben, mióta bloggerkedem ezt a szerkesztőt használom. Hasznos, egyszerűen kezelhető és magyar.
4. Jetpack
Ez egy „minden az egyben” megoldás a közösségi média megosztására, a webhelystatisztikákra és a keresőoptimalizálásra.
A felhasználók aktiválhatják és testreszabhatják a Jetpack általuk választott funkciókat. Prémium vagy ingyenes verzióban, valamit magyar és angol nyelven is elérhető.
5. Wpdiscuz
A Disqus egy nagyon szuper kommentelő-rendszer, sokkal jobban szeretem, mint amiket a sablonokba kódolnak a webdesignerek.
A Disqus a felhasználói ikonok, bejelentkezési lehetőségek, spam elleni védelem és megosztási lehetőségek teljes skáláját kínálja.
Ha tudjátok, inkább használjátok a Disqus kommentrendszerét.
Ezek az 5 bővítmény az, amit ajánlanék nektek, amikor elkezditek az oldalatokat szerkeszteni.
Neked melyik plugin megy? Mi az, amit hiányolsz a listáról?
Illetve még egy kérdés: hozzak még ehhez hasonló blogtippet?
Remélem tetszett a bejegyzés. Hamarosan érkezem az újabbakkal.
♥️
Nagyon jó poszt lett. Haszos, tartalmas. Igazán jó tippek, szuper plugin ötletek. Van amelyiket én is ismerem, alkalmazom. Volt ami új infó volt számomra, de tanulságos.
Szuper hasznos bejegyzés ❤
Kicsit nekem kínai, de nyilván értem azért mi a téma : ) akik wordpress-ben dolgozgat, blogolgat hasznos tippek a számára 🙂
Ezek közül csak a Disqust nem használom 😀 De úgyis mindig kereslek, ha kell valami :3
Köszönöm a tippet, és igen, szeretnék még ehhez hasonlókat!
Én szeretnék még ilyet. Nagyon hasznos bejegyzés lett, köszi 😉
Ez nagyon hasznos bejegyzés lett! Szuperül összeszedted! 😊 Jöhetnek még hasonló tippek! 😊
Nagyon jó és egyben hasznos bejegyzést volt, köszi ☺️